Програмний комплекс (ПК) Бібліотека XXI

Нормативно-правова професійна бібліотека кошторисника була розроблена на основі численних питань, що надійшли від користувачів програмних комплексів «Смета XXI» і «Проект XXI» - замовників будівництва, проектних організацій, промислових підприємств і корпорацій, енергетичних і газових компаній, організацій, підвідомчих органам державного нагляду та органам місцевої виконавчої влади та ін. Даний програмний продукт надасть істотну оперативну допомогу при складанні, перевірці, доказовому аналізі проектно-кошторисної документації на підставі чинного законодавства, постанов Кабінету Міністрів України, профільних міністерств і відомств, нормативно-правових актів. Коллекція кошторисної документації, зібрана в «Бібліотеці XXI» буде корисна як початківцям кошторисникам, так і кошторисникам-професіоналам з великим досвідом роботи. Завдяки систематизації даних, користувач миттєво і без особливих труднощів, знайде потрібний документ. Мова інтерфейсу та випуску документів - російська та українська.
«Бібліотека XXI» складається з Бібліотеки конструктора, Бібліотеки проектувальника, Бібліотеки кошторисника та Бібліотеки чинних в Україні нормативних актів і документів у галузі будівництва.
В бібліотеці представлені державні і відомчі збірники цін на проектні, вишукувальні, будівельно-монтажні, пусконалагоджувальні та ремонтні роботи, затверджені Мінрегіоном України із змінами і доповненнями, коментарями і прикладами розрахунків, опублікованими в збірниках ціноутворення та інших нормативних документах, а також збірники цін на обстеження конструкцій будівель і споруд, складання проектів організації будівництва, розроблення конструкторської документації, охорону навколишнього середовища, збірники нормативно-правових актів із землеустрою.
Бібліотека містить всі діючі ресурсні елементні кошторисні норми Мінрегіону, Укравтодору, Мінпромполітики, Мінпаливенерго, Мінжитлокомунгоспу України з урахуванням змін і доповнень. Крім діючих ДБН, ДСТУ і відомчих нормативних актів в «Бібліотеці XXI» розміщена колекція ЕНіРів, ВНІіРів, галузевих норм (ГНЧ) та інших документів, які полегшують складання індивідуальних кошторисних норм, а також кошторисів на проектні та будівельні роботи.
Головна перевага «Бібліотеки XXI» - правильна систематизація документів, що забезпечує можливість швидкого пошуку. Користувачі можуть забути номер документа, не знати точне найменування (наказ, лист, керівництво), але при цьому знати, що вся інформація, яка стосується, наприклад, визначення обсягів робіт по зведенню металоконструкцій, - знаходиться в розділі «Металоконструкції» і т. п.
У розділі «Чинних нормативних документів» зібрані всі діючи в Україні у галузі будівництва ДСТУ, ДБН, ГОСТ, СНіП, СН, ВБН, ГБН, ВСН тощо та довідково-інформаційні документи, які регламентують порядок складання та перевірки кошторисної документації на проектно-вишукувальні та будівельні роботи. В бібліотеці також доступний путівник по збірникам ціноутворення, що дозволяє знайти будь-які роз'яснення, які стосуються будівництва, проектування та архітектури з 1997 по теперішній час.
Модуль «Документи Укравтодору» містить галузеві документи, які розроблені в дорожній галузі (в системі Укравтодору) стосовно оцінки вартості поточного та капітального ремонту, утримання автомобільних доріг, обстеження мостів та інш. Зазначений модуль включає роз'яснення ДерждорНДІ стосовно проблемних питань оцінки вартості дорожніх робіт.
Крім кошторисних норм та нормативних документів, бібліотека містить Закони України, Кодекси України, Постанови КМУ, які регламентують містобудівну політику держави, а також:
– роз'яснення щодо держзакупівель та роботи з бюджетними коштами;
– загальні умови складання та виконання договорів підряду;
– інформацію, що стосується експертизи проектів, порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, титулів будов;
– роз'яснення, що стосуються визначення категорії наслідків (відповідальності) об'єктів будівництва тощо.
Використання бібліотеки забезпечить:
- впевненість в тому, що проектно-кошторисна документація відповідає останнім редакціям нормативних документів, які бібліотека містить в актуальному стані, включаючи всі випуски збірника «Ціноутворення в будівництві», починаючи з 2000 р російською та українською мовами;
- гарантію того, що в проблемних питаннях ціноутворення фахівці-кошторисники завжди зможуть обґрунтувати вартість проекту, посилаючись на потрібний документ;
- економію часу на пошук актуальної нормативної документації за рахунок якісної систематизації документів, яка забезпечує можливість швидкого пошуку.