homemapmail
Ukrainian (UA)

Прес-реліз семінару "Практичні питання складання та перевірки кошторисної документації на будівництво та реконструкцію промислових і цивільних об'єктів" у м. Дніпро

У Дніпрі 20-21 квітня та в Києві 18-19 травня завершили роботу семінари, присвячені кардинальним змінам у законодавстві у сфері будівництва, організовані багатопрофільною компанією «Металомонтаж».

 

У зв'язку з введенням в дію 10 червня 2017 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» від 17 січня 2017 року № 1817-VIII головна мета семінару - зосередити увагу учасників на принципових положеннях Закону, оскільки нововведення стосуються заміни категорії складності класом наслідків і, як наслідок, пов'язані зі зміною порядку затвердження та проведення експертизи проектів, зміною порядку визначення вартості проектування, будівництва та експертизи.
Реєстрація учасників семінару, м. Київ, готель Братислава

На ювілейний 20-й семінар до м. Києва приїхала рекордна кількість слухачів! Ювілейний семінар у Києві збігся з Днем вишиванки!

 

У роботі семінару взяли участь 250 провідних фахівців кошторисної справи найбільших компаній та проектних інститутів України, серед яких: ММК «Азовсталь», МК ім.Ілліча, ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ Дніпроспецсталь, Дніпросталь Інтерпайп, ПАТ Євраз ДМЗ, Євраз Дніпродзержинський КХЗ, всі трубні заводи компанії Інтерпайп, Запорізький феросплавний завод, Одеський припортовий завод, Павлоградський хімічний завод, Південноукраїнська і Запорізька атомні станції, Одеський і Скадовський морські торговельні порти, Полтавський, Південний, Мотронівський і Марганецький ГЗК, ПАТ «Укрграфіт»,   ПАТ Запорізький залізорудний комбінат, Дніпропетровський стрілочний завод, ПрАТ «ЗЕРЗ», Дніпрогес, Середньодніпровська, Каховська, Новодністровська ГЕС, Київська ГАЕС, Укргідроенерго, Донбасенерго, Центенерго, ДТЕК, Укртрансгаз, Управління Національного банку України, Запорізький титано-магнієвий комбінат,
Пологовоський маслоекстрактний завод, проектні інститути-ПівденгіпроНДІавіапром, Дніпродіпротранс, ДПІ, Криворізький гражданпроект, Черкасигражданпромпроект, КБ «Південне», Укренергочермет, Київпроект-5, Гіпрококс, Гідротехпроект,КІЕП, НТЦ КОРО, Укрюжгіпроводгосп, Укрхімпроект, ТОВ «НПЦ ДТЕК»,  Обласне та міське управління освіти і науки Дніпра, Запорізький, Харківський, Полтавський, Дніпровський, Черкаський міськвиконкоми, ПАТ «Дніпрогаз», Кіровоградський, Полтавський, Чернігівський та Дніпропетровський водоканали, Запорізька служба автомобільних доріг, будівельні та інжинірингові компанії: ТОВ «ТІС», Ютем-Інжиніринг, Укргідроенергобуд Рубікон-Моноліт, Основа-Солсіф, Аркада-будівництво, ІБК, Лівобережжя плюс, Будкомплекс L.T.D, Агрохолдинг Будкапітал та багато ін.


Принципові положення нової редакція Закону України №1817-VIII від 17.01.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» безумовно зачіпають інтереси всіх учасників будівельного процесу і не можуть залишатися без уваги будівельного співтовариства.

 


ТОВ «

Моніторинг актуальних питань визначення вартості будівельних робіт у зв'язку з вступом в дію Закону України від 17.01.2017 № 1817-VIII виконують фахівці, які щодня стикаються з особливостями та практичними питаннями розробки та застосування нормативно-законодавчих актів при визначенні класу наслідків об'єктів будівництва, вартості та проведенні експертизи проектів нового будівництва та реконструкції, розробники елементних кошторисних норм.НПЦ ДТЕК»

В якості роздаткового матеріалу учасники семінару отримали практичний посібник, який містить детальний аналіз численних факторів, що вплинули на визначення вартості будівництва та реконструкції промислових підприємств у 2016-2017 роках.

Оскільки в першій декаді червня поточного року набирає чинності закон України №1817-VIII від 17 січня 2017 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо містобудівної діяльності" - центральне місце в практичному посібнику відводиться детальному аналізу принципових новацій і положень Закону.

Враховуючи гостру необхідність у достовірному визначенні вартості будівництва та реконструкції, щоб уникнути можливих помилок і порушень у посібнику також наведено обґрунтовані роз'яснення з найбільш актуальних питань кошторисного ціноутворення.

Традиційно відкриває семінар Величко Марина Анатоліївна-директор компанії Металомонтаж, кандидат економічних наук, член комітету аналітики Будівельної палати України, засновник Асоціації кошторисних програм України.

Кардинальні зміни в області визначення вартості будівництва безумовно вимагають надання цілого ряду коментарів з окремих питань кошторисного ціноутворення, які викликають неоднозначне трактування учасниками будівельного процесу.


Моніторинг актуальних питань визначення вартості будівельних робіт у зв'язку з вступом в дію Закону України від 17.01.2017 № 1817-VIII у м. Дніпро виконують фахівці, які щодня стикаються з особливостями та практичними питаннями розробки та застосування нормативно-законодавчих актів при визначенні класу наслідків об'єктів будівництва, вартості та проведенні експертизи проектів нового будівництва та реконструкції, розробники елементних кошторисних норм.У 2016-2017 роках багатопрофільна компанія "Металомонтаж" була досить цікава для великих холдингів і підприємств в якості компанії, що виконує розробку ресурсних елементних кошторисних норм, оскільки компанія володіє широким потенціалом фахівців, що поєднують інженерну практику з теоретичними знаннями, що стосуються ціноутворення в будівництві. Адже погодьтеся, з кожним роком фахівців бездоганно знають технологію виконання будівельних робіт стає все менше і менше, з іншого боку сьогодні все частіше виникають конфліктні ситуації, коли стандарти підприємств розробляють самі підрядники і Замовник для підтвердження об'єктивності подібних норм потребує проведення незалежної експертизи або незалежної компанії-розробника кошторисних норм.


Величко Марина Анатоліївна, директор компанії «Металомонтаж», кандидат економічних наук, ділиться на семінарі найбагатшим інформаційним матеріалом, зібраним протягом 2016-2017 року, щодо складу та правил застосування ресурсних елементних кошторисних норм.

Перший заступник директора Укрбудгосекспертиза Олена Василівна Берендєєва виступила з цікавою 2-х годинною доповіддю, в якій був зроблений акцент на нововведення, пов'язані зі змінами Порядку затвердження та експертизи проектів будівництва, викликаними з набранням чинності Закону №1817-VIII від 17.01.201

Високий професіоналізм і багатий практичний досвід Берендеєвої Олени Василівни дозволили знайти рішення в досить непростій ситуації кошторисного ціноутворення, яка склалася сьогодні на законодавчому рівні.

Заміна категорії складності об'єктів будівництва класом наслідків, згідно Закону №1817-VIII від 17.01.2017 викликали особливу зацікавленість учасників семінару до доповіді Буравченка Сергія Григоровича, заступника директора ДП УкрНГІгромадянбуд, кандидата архітектури, автора ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013 "Визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об`єктів будівництва". Сергій Григорович акцентував увагу присутніх на особливостях визначення класу наслідків (відповідальності) у зв'язку з введенням в дію Закону №1817-VIII.
Протягом 2-х годинної лекції Безуглий Артем Олександрович, заступник директора ДП УкрдорНДІ, кандидат економічних наук, виконував огляд галузевих стандартів Укравтодору, при цьому виділив основні проблемні питання, з якими стикаються фахівці галузі при визначенні вартості дорожніх робіт, поділився напрацюваннями інституту УкрдорНДІ ім.Шульгіна в напрямку удосконалення системи кошторисного ціноутворення.


Найбільше інженерів-кошторисників турбувало питання Як правильно виконувати розрахунок заробітної плати. Безуглий Артем Олександрович запропонував колегам конкретні шляхи виходу зі створеної сьогодні гострої проблемної ситуації.

 

Чи дійсно поява все нових законів, що стосуються будівельної галузі, приносить обіцяну простоту і прозорість або відбувається новий виток паперотворчості? Наскільки грамотні і професійні нові нормативні документи? Аналіз численних питань нинішнього законотворчості було майстерно виконано експертом вищої кваліфікації в галузі будівництва та будівельних нормативних документів, директором ТОВ «Укрсервекс», Заслуженим будівельником України, головою комітету, членом президії Будівельної палати України, професором Академії внутрішніх справ України Кармінським Анатоль Марковичем
Дякуємо всім учасникам семінарів у м. Дніпро та в м. Київ за конструктивну роботу, гостроту порушуваних питань, небайдужість до проблем будівельної галузі, дискусійні емоції!
До нових зустрічей восени 2017 року!