homemapmail
Ukrainian (UA)

Прес-реліз семінару "Практичні питання складання та перевірки кошторисної документації на будівництво та реконструкцію промислових і цивільних об'єктів". Києва. Весна 2018 р.

23-24 травня 2018 р. у м. Київ відбувся традиційний щорічний 28-й семінар, присвячений практичним питанням складання та перевірки кошторисної документації на будівництво та реконструкцію промислових і цивільних об'єктів.

У семінарі взяли участь фахівці кошторисної справи найбільших енергетичних, гірничо-металургійних, агропромислових компаній України:
Метінвест, Арселор МіталСтіл, Інтерпайп, Укренерго, Укргідроенерго, Донбасенерго, Центренерго, Південноукраїнська, Чорнобильська, Хмельницька атомні станції, ПГЗК, Одеський припортовий завод, Скадовський і Маріупольський морські порти, Південно-західна і Південна залізниці, Київтрансгаз проектні інститути: КІЕП, КОРО, Гіпрококс, Укренергочермет, Укрпроектреставрація, Теплоелектропроект, Укренергопром-3 Сумський промпроект та Укрхімпроект, Подільський проектний інститут, Чернігівський Укрдіпродор, комунальні підприємства:  тепломережі, водоканали, міськвиконкоми, будівельні компанії:  ІБК, Аркада, Атом-сервіс, Альянс, Ютем-Інжиніринг, трести Київміськбуд-6 і Житлобуд-1, РАМ.СА груп і багато інших.


Реєстрація численних учасників семінару
До проведення семінару готові


Берендєєва Олена Василівна – перший заступник директора ДП «Укрдержбудекспертиза» відкрила семінар доповіддю, присвяченою законодавчому та нормативному забезпеченню порядку розробки та експертизи проектної документації на будівництво та реконструкцію, познайомила слухачів зі змінами в підході до визначення класів наслідків (відповідальності) і, як наслідок, до визначення адміністративних витрат і прибутку, вартості проектування та експертизи.

Олена Василівна виконала аналіз актуальних змін до ключових нормативних документів: ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 "Правила визначення вартості будівництва", ДСТУ-Н Б Д.1.1-3:2013 "Настанова щодо визначення загальновиробничих і адміністративних витрат та прибутку у вартості будівництва", ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» і відповіла на численні запитання слухачів.Величко М.А. - директор компанії «Металомонтаж» (розробник ПК «Смета-XXI», «Проект-XXI», «Бібліотека-XXI») виступила з лекцією, протягом якої виконала моніторинг нормативного законодавства, виділила основні проблеми, з якими стикаються фахівці при визначенні вартості будівельних робіт, поділилася корисними порадами, спрямованими на об'єктивну оцінку тендерної документації та подальших взаєморозрахунків з підрядниками.


Величко С.А. - Керівник кошторисного напрямку компанії «Металомонтаж» поділився інформацією щодо порядку узгодження договірної ціни та взаєморозрахунків з підрядником. Сьогодні на законодавчому рівні існує маса протиріч, що не дозволяє замовнику і підряднику оперативно коригувати договірну ціну, яка апріорі, після проходження тендеру є твердою, а фактично, в реальних умовах ведення будівельного бізнесу, вимагає постійного перегляду. Тому для учасників будівельного процесу повинні бути зрозумілі правила гри ще до проведення тендеру. Станіслав Анатолійович також поділився цікавою інформацією, пов'язаною із застосуванням кошторисних норм, зібраної завдяки багаторічній системній роботі фахівців компанії «Металомонтаж» в напрямку розробки індивідуальних кошторисних норм, калькуляцій, стандартів організацій і національних стандартів.


Головна проблема сьогодні полягає в тому, що Мінрегіон і НОС не мають коштів на актуалізацію національних стандартів, що стосуються кошторисних норм для обліку сучасних технологій, матеріалів і машин, тому виникає гостра необхідність в розробці внутрішньофірмових кошторисних нормативів.


Безуглий Артем Олександрович – директор ДП ДерждорНІІ ім.Шульгіна - головної науково-дослідної організації України з питань будівництва, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг і транспортних споруд, поділився напрацюваннями інституту в напрямку удосконалення системи кошторисного ціноутворення. Враховуючи поточні нововведення, а саме розробку змін до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 "Правила визначення вартості будівництва", ДСТУ-Н Б Д.1.1-3:2013 "Настанова щодо визначення загальновиробничих і адміністративних витрат та прибутку у вартості будівництва", провідні фахівці науково-дослідного інституту ДП "ДерждорНІІ", опрацювавши проекти зазначених документів прийшли до висновку, що, все ще залишається ще ряд неврегульованих питань, які потребують додаткового аналізу і доопрацювання. Доповідь Безуглого А.О. була присвячена обговоренню необхідних змін у системі кошторисного ціноутворення та роз'ясненням актуальних проблем в оцінці вартості дорожнього будівництва.
За традицією, що склалася, беручи до уваги контингент учасників семінару-фахівців вищого класу з величезним практичним досвідом і такою ж величезною зайнятістю фахівці компанії «Металомонтаж» постаралися підійти до розробки практичного посібника з аналітичних позицій, тобто, виділити найбільш важливі моменти, прокоментувати нюанси прийнятих нормативних документів, підкреслити найбільш суперечливі аспекти застосування кошторисних норм, узагальнити роз'яснення та застереження, які, безумовно, допоможуть як укладачам кошторисної документації, так і перевіряючим службам досконально розібратися в нюансах актуальних змін ціноутворення в будівництві.

Фахівці Сумського "Укрхімпроекту" привезли багато цікавих питань
Інтерес до семінару виявили фахівці іноземних компаній-підрядників (Ілдірім Беязіт, ТОВ "РАМ.СА ГРУП", ТуреччинаПровідні фахівці кошторисної справи компанії "Донбасенерго" - завжди бажані гості


Вінницька будівельна компанія - партнери компанії «Металомонтаж» в будівництві об'єктів на замовлення Міністерства оборони
На семінарі завжди можна зустріти колег: фахівці Чорнобильської та Хмельницької атомних станцій, провідного київського інституту "Енергопроект", підрядної організації "Ютем-Інжиніринг", "Альянс"


Інтерес до семінару підтверджувався відсутністю вільних місць у залі


Обідня перерва - прекрасна можливість поспілкуватися колегами в неформальній обстановці


Враховуючи поточні нововведення, провідні фахівці «Укрдержбудекспертизи», науково-дослідного інституту ДП «ДерждорНІІ», провідні фахівці компанії «Металомонтаж» в рамках семінару дають відповіді на актуальні проблемні питання, що стосуються експертизи проектів, кошторисного ціноутворення, визначення класу наслідків об'єктів будівництва, аналізують зміни в такі ключові документи як ДСТУ Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», ДСТУ-Н Б Д.1.1-3:2013 «Настанова щодо визначення загальновиробничих і адміністративних витрат та прибутку у вартості будівництва», ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво»


Цікаві питання слухачів сприяли створенню цікавої професійної атмосфери


Весняні семінари фінішували, до нових зустрічей восени на семінарах (4-5 жовтня, Дніпро, 20-21 листопада, Київ), присвяченим практичним питанням визначення вартості проектно-вишукувальних робіт!