homemapmail
Ukrainian (UA)

Прес-реліз семінару осінь 2012


1-2 Згідно щорічної традиції 4-5 жовтня в м. Дніпропетровську та 18 жовтня в м. Києві відбулися інформаційно-консультативні семінари «Актуальні питання формування договірних цін на розробку проектно-вишукувальної документації при будівництві та реконструкції об'єктів виробничого та житлово-цивільного призначення»Актуальність проведення зазначених семінарів була викликана кардинальними змінами в нормативних документах, що стосуються проектування. Приємно відзначити в числі слухачів такі провідні компанії України як холдинг Метінвест, компанії ДТЕК, ДП «Сіменс Україна», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ВАТ «ІНТЕРПАЙП НМТЗ», Євраз, ПАТ «Укргідроенерго», такі провідні інститути, як державний інститут з проектування підприємств коксохімічної промисловості «Гіпрококс», ТОВ «Гіпромез», ПАТ «ДІОС», УКРДНТЦ «Енергосталь», ДП «Кривбаспроект», ПАТ «Укргідропроект», ДП «Дніпрогіпрошахт», Донецький державний проектний інститут «Донецькпроект», Дніпропетровський і Донецький ПромбудНДІпроекти, ПАТ «Інститут Дніпрогіпротранс» та багато ін. Подібний склад аудиторії безумовно ставив тон ведення семінару-величезна кількість цікавих питань супроводжувалося не менш цікавими і доказовими відповідями.

2Відмітна особливість семінарів, що проводяться компанією «Металомонтаж» - ретельна підготовка матеріалів семінару з аналітичної точки зору, в яких на цікаві питання кошторисної справи наводяться відповіді з відповідними висновками, аналізом, коментарями та застереженнями. Зазначені матеріали в подальшому служать практичним посібником при перевірці та складанні кошторисної документації.

Підготовка матеріалів семінару - це завжди цікаво


До проведення семінару готові

7
Реєстрація учасників семінару

8

9 За сформованою багаторічною традицією семінар відкривається директором багатопрофільного підприємства «Металомонтаж», кандидатом економічних наук, розробником ліцензійних програмних комплексів «Смета XXI», «Проект XXI», «Бібліотека XXI», засновником асоціації кошторисних програм України Величко Мариною Анатоліївною. В силу того, що за родом своєї діяльності компанія «Металомонтаж» постійно знаходиться в епіцентрі питань і проблем, пов'язаних з оцінкою вартості проектно-вишукувальних робіт в доповіді знайшли відображення відповіді та роз'яснення на численні питання користувачів програмних комплексів, що виникають при складанні та перевірці кошторисів на проектно-вишукувальні роботи, які були підготовлені провідними фахівцями підприємства протягом року.
Аналіз найбільш типових проблем, що стосуються складання та перевірки кошторисної документації в поточному році викликав великий інтерес аудиторії.

І як завжди-повний зал розумних і уважних професіоналів!
13 Незважаючи на те, що головною темою семінару були актуальні питання, що стосуються складання та перевірки кошторисної документації на проектно-вишукувальні роботи, не торкнутися питань, пов'язаних з підготовкою вихідних даних для проектування, межею вартості авторського і технічного нагляду, сертифікацією відповідальних виконавців, організатори та учасники семінару не змогли - занадто тісно переплітаються зазначені роботи.
Правильного визначення категорії складності об'єктів будівництва, питань ліцензування, атестації, технічного та авторського нагляду була присвячена доповідь Івлєвій Наталії Петрівни, кандидата економічних наук, провідного наукового співробітника відділу економічних досліджень будівельних конструкцій ДП Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій, судового експерта з правом проведення будівельно-технічних експертиз, м. Київ

Численні запитання учасників семінару черговий раз підтвердили актуальність обраної теми та високий професіоналізм доповідача.
Багато цікавих питань було присвячено підготовці до введення нового ДСТУ Д 1.1.-7-20XX Правила визначення вартості проектних робіт та експертизи проектів.

14Обговорення нової редакції ДБН Д.1.1-7-20XX з провідними фахівцями проектних інститутів України.


34 Цього року велика кількість питань, що виникають при перевірці та складанні кошторисів, стосувалася вишукувань. Тому доповідь провідного фахівця Харківського інституту ГІІНТІЗ Погребняка Олександра Івановича учасники семінару слухали з особливою увагою, адже склад вишукувальних робіт - це вузькопрофільна область і часто для багатьох перевіряючих кошторису на вишукування - terra incognito. 16 Завершенням першого дня роботи семінару стала доповідь керівника відділу економіки та кошторисів державного інституту Гіпрошахт, активного користувача програмних продуктів «Проект-XXI», «Бібліотека-XXI» Гоголь Людмили Іванівни, що стосується актуальних питань, що виникають при формуванні договірних цін на проектні роботи. Людмила Іванівна поділилася досвідом визначення вартості проектних робіт на підставі економічно обґрунтованих елементів витрат проектної організації.

За традицією слухачі семінару беруть участь у лотереї, трьом призовим номерам вручаються останні версії програмних комплексів «Смета XXI», «Проект XXI» і «Бібліотека XXI», які з особливою ретельністю готувалися до семінару. Ми вітаємо переможців: провідних фахівців Одеської залізниці, Дніпропетровського металургійного заводу ім.Петровського, ПГЗК, Гипрококса.
Важлива перевага семінарів-можливість спілкування з колегами в неформальній обстановці.

Цього року дата проведення семінару збіглася з 20-річним ювілеєм компанії «Металомонтаж», тому перший день семінару закінчився теплохідною прогулянкою по річці Дніпро.

21

20 років - це не просто ювілейна дата, це 20 років плідної роботи з найбільшими підприємствами України.

26


Вечірній Дніпропетровськ особливо заворожував під звуки саксофона і дружню бесіду з колегами.

Другий день роботи семінару за традицією починається з відповідей на численні запитання, що стосуються формування та перевірки проектно-кошторисної документації.

27

Якісний рівень і кількість запитань і відповідей ще раз підкреслив, що на семінарі зібралися фахівці високого класу.

28 29
Обговорення актуальних питань оцінки вартості проектних робіт з керівниками найбільших компаній України (ПАТ «Укргідроенерго», «Укртрансгаз» ДК НАК «Нафтогаз України», ТОВ СП «Основа- Солсиф», Проектний та науково-дослідний інститут «Харківський Промстронііпроект»)

30

Найважливіший інструмент в роботі кошторисника - це програмний комплекс для автоматизованого розрахунку кошторисної документації. Для створення гідного програмного продукту необхідно постійне спілкування розробників з користувачами.
В рамках семінару були проведені майстер-класи по роботі з програмними комплексами «Проект XXI» і «Смета XXI», на яких демонструвалися нові версії програмних продуктів, що включають ряд перспективних розробок, пов'язаних з поліпшенням інтерфейсу, розширенням регіональної бази даних цін будівельних матеріалів і додатковими друкованими документами, призначеними для аналізу і перевірки кошторисної документації (ПК «Смета XXI» - Еліт версія), урахуванням всіх актуальних нормативних документів і цілою колекцією роз'яснень і прикладів в області кошторисної справи (ПК «Бібліотека XXI»).

Розроблені компанією «Металомонтаж» програмні комплекси відмінно доповнюють один одного, тому клієнти спробувавши один з них, починають використовувати і інші.
Семінар «Актуальні питання формування договірних цін на розробку проектно-вишукувальної документації при будівництві та реконструкції об'єктів виробничого та житлово-цивільного призначення» в черговий раз підтвердив статус значущої події в області оцінки вартості проектно-вишукувальних робіт і дозволив фахівцям обмінятися досвідом, ознайомитися з новими рішеннями з автоматизованого розрахунку кошторисної документації за допомогою програмного комплексу «Проект XXI», знайти нових партнерів.


До нових зустрічей восени 2013!

33