homemapmail
Ukrainian (UA)

Прес-реліз семінару з визначення вартості будівельно-монтажних робіт, весна 2014

00

Щорічні традиційні семінари, присвячені кошторисній справі відбулися 3-4 квітня в м. Дніпропетровську та 17-18 квітня в м. Києві. Всупереч очікуванням, незважаючи на складну політичну обстановку в країні, провідні фахівці кошторисної справи таких найбільших корпорацій і холдингів як Метінвест, ЄВРАЗ, ДТЕК, Сіменс, група Приват, ІСД-груп, Інтерпайп-Україна, Остхем-Україна, ПАТ «Концерн Стирол», ТОВ «Криворіжшахтобуд», ВАТ «Мотор Січ», ПАТ «Азовзагальмаш», Державна продовольча компанія України, провідні проектні інститути: Укрдіпромез, ДПІ, Укргідропроект, Стальконструкція, будівельні компанії - Інвестиційно-Будівельна Компанія, ПАТ «Техмаш», ТОВ «Індустріальні технології», ТОВ «Будівельні перспективи» і багато ін. знайшли можливість приїхати і обговорити нововведення в ціноутворенні в будівництві. Погодьтеся привід був досить вагомий-введення в дію нових ДСТУ класу Д1.1.

01 02

03

Подібний контингент учасників створює особливу атмосферу семінару, тому що поставлені перед доповідачами цікаві питання, дозволяли доповідачам продемонструвати високий професіоналізм.

0405

0607

Зустрічаємо гостей семінару


003Високу оцінку отримав Практичний посібник, що містить детальний аналіз всіх факторів, що вплинули на визначення вартості будівництва і ремонту основних фондів промислових підприємств: це і перевидані збірники кошторисних норм, зміни в розрахунку показників прибутку і адміністративних витрат, і зміни, що стосуються складових вартості експлуатації машин і механізмів, перевезення будівельних вантажів власним автомобільним транспортом, зміни в розрахунку категорії складності об'єктів будівництва та вартості експертизи проектів і багато ін.

 

 

 

 
За традицією семінари відкриває директор ПП «Металомонтаж», кандидат економічних наук, засновник Асоціації кошторисних програм України Величко М.А.

09

Питання практичного застосування нових нормативних документів класу Д.1.1. при складанні кошторисної документації та проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи на будівництво, ремонт і ТО основних фондів підприємств, що надходять в компанію «Металомонтаж» як до розробника програмних комплексів з формування та перевірки кошторисної документації «Смета XXI», «Проект XXI», «Бібліотека XXI», свідчать про високий ступінь актуальності даної теми. Практика показала, що - одна з головних проблем - це запізніла реакція на прийняття основних нормативних документів Мінрегіонбуду інших міністерств і відомств. Так в ВБН Д.1.1-3.1-2001 Мінпромполітики, СОУ-Н 10.1.25618095.001:2008 «Особливості визначення вартості будівництва вугільних шахт» Мінпаливенерго є численні посилання на ДБН Д.1.1.1-2000, який втратив чинність з 1.01.2014 року і, отже, зазначені документи, не приведені у відповідність до національних стандартів України (ДСТУ), автоматично втрачають дію, проте нових немає. Тому аналіз нових документів класу Д.1.1 проводився одночасно з аналізом їх впливу на відомчі кошторисні норми і виникають при цьому протиріччя.

1011

1213

В обідню перерву учасники семінару змогли поспілкуватися один з одним у неформальній обстановці, познайомитися з колегами підприємств одного профілю або однієї корпорації.

Якщо виконується нове будівництво і відповідно існує проект, то для розрахунку вартості прибутку і адміністративних витрат питань з визначенням категорії складності об'єкта будівництва як правило не виникає - це завдання проектувальника. Багато питань виникає при визначенні категорії складності об'єктів промисловості, особливо для тих, реконструкція яких проводиться на підставі дефектного акту. В цьому випадку кошторисникам (за відсутності проекту з розрахованою категорією складності) доводиться самим виконувати розрахунок, пошук вихідних даних для якого стає проблемою.

Ускладнює завдання визначення категорії складності розташування об'єктів будівництва, які можуть перебувати на території промислового майданчика в безпосередній близькості до будівель основного виробництва, в тому числі до об'єктів підвищеної небезпеки.

14

Тому розгляду рекомендацій з приводу вирішення такого важливого питання було виділено в окрему доповідь «Особливості визначення категорії складності об'єктів промисловості та енергетики», який представив Буравченко С.Г. головний архітектор ДП «УКРНДІПГРОМАДЯНБУД», кандидат архітектури, автор керівництва з визначення категорії складності об'єктів будівництва, м. Київ.

Як правильно врахувати балансову вартість: всього промислового корпусу або тільки реконструюється частини?

Яку балансову вартість враховувати при розрахунку збитків - до реконструкції або після з урахуванням вартості нового обладнання?

Як розраховуються значення критеріїв за Декларацією безпеки для всього корпусу або тільки для частини, що реконструюється?

На ці та багато інших цікаві питання були дані вичерпні відповіді, що супроводжуються не менш цікавими численними прикладами.

Протягом 2013-2014 р. р. у компанії «Металомонтаж» з'явилося багато нових користувачів - найбільших компаній України (ДП «Укртрансгаз», Луганськгіпрошахт, ЗЗРК і багато ін.). Робота із зазначеними підприємствами дозволила внести цілий ряд додаткових функціональних можливостей. Про кардинальні зміни програмних продуктів «Смета XXI», «Проект XXI» і «Бібліотека XXI» говорилося на майстер-класі, присвяченому вказаному питанню. Головний принцип фахівців відділу Інформаційних технологій компанії «Металомонтаж» - це створення нових можливостей, яких немає в існуючих на ринку програмних комплексах. Саме в цьому компанія бачить головний напрямок вектора успіху.

21-0-1

Нова 21-а версія ПК  «Смета XXI» з новим форматом обміну даними (ІБД-5) викликала великий інтерес у користувачів аналогічних програмних комплексів, адже справжній професіонал повинен бути знайомий з пропозиціями, існуючими на ринку комп'ютерних програм.

На численні запитання користувачів відповідали практикуючі, висококваліфіковані фахівці своєї справи.

16

Відповіді на запитання


Традиційний розіграш наших програмних продуктів «Смета XXI», «Проект XXI», «Бібліотека XXI» і практичних посібників.

17

Переможці традиційної лотереї


Другий день роботи семінару в Дніпропетровську та Києві був відкритий доповіддю «Концептуальні положення механізму визначення вартості будівництва об'єктів інфраструктури з урахуванням останніх змін у системі ціноутворення» засистентом директора з наукової роботи «Державного дорожнього науково-дослідного інституту імені М.П. Шульгіна» Артемом Олександровичем Безуглим

18

На даний момент, Укравтодор має власний відомчий порядок кошторисного ціноутворення і досить повну нормативно-кошторисну базу, яка враховує впровадження у виробництво нових матеріалів, техніки, технологій і сучасних проектних рішень. Завдяки системній багаторічній роботі фахівців кошторисної справи дорожньої галузі нормативно-кошторисні документи постійно оновлюються. Доповідь А.О. Безуглого викликав у слухачів непідробний інтерес, тому що в ньому були порушені всі проблемні питання, пов'язані з об'єктивним визначенням кошторисної вартості об'єктів будівництва та реконструкції.

1920

Організатори семінару висловлюють подяку всім учасникам за проявлений інтерес, професійні питання, за особливу атмосферу, яка була створена на семінарі завдяки фахівцям кошторисної справи і висловлюють надію, що проведені семінари нададуть всім учасникам дієву методичну допомогу.

До нових зустрічей восени!